X jubileuszowy koncert Festiwalu Muzyki Improwizowanej

Festiwal Muzyki Improwizowanej to projekt realizowany w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Krzeszowicach, pod różnymi nazwami, od 2012 r. (Big-band workshop, Międzynarodowe Integracje Jazzowe, Krzeszowickie Integracje Jazzowe, Festiwal Muzyki Improwizowanej).

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia  byli: Magdalena Suruło absolwentka PSM I st. w Krzeszowicach i Jerzy Surulo obecnie dyrektor szkoły.  Do zorganizowania pierwszej i drugiej edycji pomysłodawcy zaprosili najstarsze stowarzyszenie  jazzowe w Polsce „Śląski Jazz Club” z siedzibą w Gliwicach z ówczesnym prezesem Mirosławem Rakowskim i Danielem Ryciakiem – obecnym prezesem stowarzyszenia.

Spotkania z muzyką improwizowaną okazały się dużym sukcesem artystycznym i pedagogicznym. Widząc duże zainteresowanie uczestników zajęciami warsztatowymi, spotkaniami w formie jam session i organizowanymi koncertami, rodzinny duet Magdaleny i Jerzego Suruło postanowił kontynuować te edukacyjno-kulturalne spotkania. Do trzeciej edycji zaproszono Towarzystwo Muzyczne w Krakowie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie WWW Festiwalu: http://festiwal-muzyki.pl/