Koncert Szy-Szy Kaan Jazz Group

Państwowa Szkoła Muzyczna w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie „Pokochajmy Muzykę” serdecznie zapraszają na trzeci koncert jesienny. 5 listopada w najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 wystąpi Szy-Szy Kaan Jazz Group. Koncert odbędzie się w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach przy ul. Ogrodowej 7. Bilety do nabycia przed koncertem w cenie 10 zł. Wstęp wolny dla uczniów PSM I st. w Krzeszowicach.

Szy-Szy Kaan Jazz Group to jedna z najciekawszych propozycji polskiej sceny jazzowej. Zestawienie nowoczesnego brzmienia skrzypiec i gitary elektrycznej z dynamiczną sekcją rytmiczną spowodowało, że styl zespołu został określony jako jazz witalny. Taka bowiem jest ich muzyka: radosna, pełna wigoru i swingu.

Szy-Szy Kaan Jazz Group łączy słowiańską śpiewność melodii, jazzową intensywność rytmu i sonorystykę współczesnej muzyki klasycznej. Na repertuar zespołu składają się autorskie kompozycje muzyków.

Zespół zadebiutował w 1999 roku jako trio: Piotr Domagała – gitara, Paweł Kluba – gitara basowa, Ryszard Pałka – perkusja. Muzycy spotkali się podczas wspólnych studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Artyści od początku starali się poszukiwać własnego, charakterystycznego i niepowtarzalnego brzmienia zespołu. Już w tym czasie Szy-Szy Kaan Jazz Group miał okazję zaprezentować swoją muzykę w wielu miejscach w Polsce i zagranicą – m.in. na festiwalach Jazz Juniors w Krakowie, Jazz Under the Castle w Trenczynie, obok takich gwiazd jak Gilad Atzmon, Billy Cobham.

Ważnym wydarzeniem w rozwoju zespołu było poszerzenie składu – w 2000 roku dołączył skrzypek, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, Dominik Bieńczycki.W tym momencie nastąpiła krystalizacja stylu grupy. W ciągu następnych lat w składzie pojawili się – Łukasz Czekała(v) i Robert Szewczuga(b).

W 2002 roku Szy-Szy Kaan Jazz Group zdobył pierwsze miejsce w konkursie Jazzowa Scena Młodych – Radom Jazz Festiwal 2002 (na perkusji Tomek Grochot), gdzie przewodniczącym jury był Wojciech Karolak. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu był występ w ramach jednego z największych polskich festiwali jazzowych – Warsaw Summer Jazz Days.

źródło: http://piotrdomagala.eu/

This Post Has 1 Comments

  1. Pingback: Pomysł na weekend? Koncert jesienny | krzeszowiceone.pl

Comments are closed.